Pułapka na muszki owocówki

Pułapka na muszki owocówki

Wraz z nastaniem okresu wiosennego, a przede wszystkim letniego w domu pojawiają się muszki owocówki, których ulubionym pożywieniem są dojrzałe owoce i warzywa, soki oraz inne słodkie napoje. Pomimo tego, iż szkodniki te w żaden sposób nie stanowią zagrożenia dla naszego życia oraz zdrowia, to są one bardzo uporczywe dla domowników, dlatego warto jest poznać domowe sposoby jak się ich pozbyć.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się walczyć z insektami w sposób domowy, czy przy użyciu środków chemicznych, to najistotniejsze jest aby działania rozpocząć od razu po pojawieniu się pierwszych osobników. Jeżeli zignorujemy pierwotne oznaki pojawienia się szkodników, to rozmnożą się one w bardzo szybkim tempie i zaatakują nie tylko kuchnię, ale również pozostałe pomieszczenia. Nasza walka powinna rozpocząć się od kompleksowego sprzątania, przede wszystkim musimy pozbyć się wszystkich nadgnitych warzyw oraz owoców, brudnych naczyń, resztek jedzenia. Należy dokładnie umyć kosz na śmieci, blaty kuchenne oraz stół, istotne jest również oczyszczenie zlewu, przede wszystkim sitka, w którym mogą gromadzić się resztki jedzenia.

Najlepszym domowym sposobem na pozbycie się uporczywych insektów jest pułapka na muszki owocówki, które po uprzątnięciu wszelkich resztek żywności, utraciły swoje źródło pożywienia. Na początku musimy zaopatrzyć się w folię spożywczą, szklane naczynie np. szklankę lub słoik oraz nieznaczną ilość octu jabłkowego. Pułapka na muszki owocówki jest bardzo prosta w wykonaniu. Na początku należy wlać przygotowany wcześniej ocet jabłkowy do naczynia szklanego, tak aby dno było przykryte na wysokość około jednego centymetra. Następnie szklanka lub słoik powinny zostać szczelnie zamknięte folią spożywczą, aby nie dopuścić do jej osunięcia warto jest zabezpieczyć ją gumką recepturką. W kolejnym etapie musimy przeciąć utworzoną powierzchnię folii ostrym nożem, uzyskując niewielki otwór. Jego wielkość powinna być wystarczająca, aby muszki owocówki mogły swobodnie wlecieć do naczynia, a jednocześnie zbyt mała aby mogły się z niego uwolnić. Pułapka na muszki owocówki jest gotowa, teraz wystarczy postawić ją w miejscu, w którym zazwyczaj występują, a po pojawieniu się pierwszych ofiar należy ją zabezpieczyć, wyrzucić oraz stworzyć nową, aby pozbyć się wszystkich insektów.

Pułapka na muszki owocówki może również zostać wykonana z filtra do kawy, zastępującego folię spożywczą, wówczas należy zwinąć go w wąski rulon i włożyć do szklanego naczynia. Ocet jabłkowy możemy natomiast z powodzeniem zastąpić kawałkiem owocu lub słodkim napojem.